אז יש ראש צוות או אין ראש צוות?

בסקראם:
יש או אין? אם יש אז מי זה? אם אין אז מה כן יש? האם צריך מישהו במקום? אז מה(מי) זה הסקראם מסטר הזה? איך עושים את זה?אם זה מעניין אז תמשיכו לקרוא, אם לא אז הנה לינק לקליפ של חתולים ביוטיוב.
*בכל מקרה בסוף הפוסט תרגיל נחמד שאתם יכולים לעשות עם הצוות שלכם.

יש או אין?

תלוי את מיד שואלים, אני אומר יש. 
בואו נתבונן רגע בביטוי ראש צוות שנגזר מהביטוי הלועזי team leader, שהוא בתרגום חופשי מוביל הצוות או מנהיג הצוות. האם יש צוות בלי מנהיגות? אני טוען שלא יכול להיות צוות כזה. אפילו צוות שלא מתפקד מפגין מנהיגות בעצם חוסר התפקוד שלו, מישהו או משהו מנהיג אותו לשם. לעצם העניין בסקראם בחרו לזנוח את ההגדרה ראש צוות ולדעתי על מנת לייצר הכרה בעובדה הפשוטה שיש יותר ממוביל אחד לצוות. מי מוביל את הדרישות? מי מוביל את הפיתוח? את הבדיקות? את הדיונים? את הדיזיין? את המצב רוח? והרשימה עוד ארוכה….

אם יש אז מי זה?

אז כפי שכבר הבנתם מהפסקה הקודמת, זה כולם, כל אחד ואחד בצוות מוביל משהו, בצורה מודעת או לא מודעת, אפילו אותו חבר צוות שלכאורה נחשב זה שתמיד מתנגד לרעיונות מוביל את הצוות ליצירת משהו אחר.
אחד הדברים ששינו את תפיסת העולם שלי היא ההכרה בעובדה שלמעשה כל אחד ואחד בצוות הוא מנהיג והתפקיד שלי כמוביל צוות הוא לגדל את המנהיגים האלה ולנסות לעזור להם לממש את הפוטנציאל בשביל (וזה חשוב מאוד) להעצים את היכולות והתוצאות של הצוות.

אם אין אז מה כן יש?

יש צוות של אנשים שביחד צריכים להגיע לתוצאות טובות ושלכל אחד בצוות תפקיד חשוב בהצלחה, אחד מתפקידי המנהיגות החשובים ביותר הוא המנחה (Facilitator), זה התפקיד שמניע תהליכים בכדי לעודד ולקדם את הצוות כיחידה וזאת ללא קשר למשימה המרכזית של הצוות. מנהיגות שמטרתה להקנות כלים לחברי הצוות ע"מ להיות מנהיגים ומובילים טובים יותר, חברי צוות טובים יותר, ועובדים טובים יותר עבור הארגון שהם חלק ממנו. עוד על תפקיד המנחה ממש עוד מעט…

clip_image002

האם צריך מישהו במקום?

כן. צריך קבוצה של אנשים שלפחות לאחד מהם יש יכולת הנחיה וסמכות להנחות, אני לא מתכוון לסמכות שמתקבלת ביחד עם התואר הארגוני – זוהי סמכות כוחנית שאינה מתבססת על כבוד הדדי אלא על "מאזן אימה", זוהי עדיין סמכות אך לא מהסוג שמביאה לתוצאות בטווח הארוך. אני מתכוון לסמכות שמתקבלת מתוך הצוות, כזו שמבוססת על אמון הדדי ושיתוף פעולה.
הנחיה ברמה גבוהה היא לטעמי פקטור משמעותי ביותר ביכולת "לגדל" צוותים מדהימים וצוותים שחסרים את יכולת ההנחיה מפספסים הרבה מהפוטנציאל שלהם.

מה(מי) זה הסקראם מסטר הזה?

בטח לא תופתעו לדעת שזה המנחה! זה התפקיד (שיכול להיות ממולא ע"י יותר מאדם אחד) שאמור לעזור לצוות לגדול, לתת לו כלים לפתרון בעיות, להתמודדות עם קשיים, לקבלת החלטות צוותית, בנוסף (ובינינו זה החלק הקל) זה להוביל את תהליך העבודה בצוות, להנחות ישיבות משמעותיות, לדאוג לשקף לצוות את המצב שלו, את מצב התקדמות המוצר, לשתף את חברי הצוות במידע שיש לו בנוגע לארגון, ולהחצין לארגון את הנתונים הרלוונטיים.

איך עושים את זה?

אה… שאלה טובה! ובכן מספר דברים חשובים:

  • צריך ללמוד להנחות, ישנם מספר כלים מאוד שימושי בתחום ההנחיה.
  • צריך לשפר יכולות תקשורת בינאישיות, זה אומר סגנון דיבור, שפה, כבוד לזולת, לדעת להעביר פידבק באופן אפקטיבי.
  • צריך להכיר מספר מודלים שניתן להשתמש בהם מעת לעת ע"מ לעזור לצוות להתפתח ולגדול.
  • צריך לדעת להתמודד עם קונפליקטים בצוות.
  • וכן… צריך להכיר את סקראם (אבל זה באמת החלק הפשוט).

וכעת, דבר המפרסם (דלגו לפסקה הבאה אם לא בא לכם על פרסומת):

כל מספר חודשים אנו עורכים סדנא ציבורית שעוסקת בנושאים הללו,שמה של הסדנא הוא "workshop Advanced Scrum master".
הסדנא הקרובה תיערך ב-30 לאפריל ונותרו עוד מספר מקומות אשמח לפגוש אתכם שם ולהמשיך את הדיון…

כמובטח תרגיל נחמד שאתם יכולים לערוך בצוות:

כדאי לנסות ולזהות איזה תחומים מנהיג כל אחד מחברי הצוות ע"י מילוי הטבלה בקובץ הזה. מילוי של הטבלה גם יעזור לכם לזהות באילו נושאים ישנו ואקום מנהיגותי.

Comments are closed.