שש פעמים אותו הדבר?

3912450799_ef0ea00945[1] כמה פעמים יצא לכם לחזור על אותה פעולה מספר פעמים? נגיד 6.

לי יצא למשל לסדר את האוהל בטירונות 6 פעמים, או לשטוף את אותו סיר 6 פעמים (זוגתי טוענת שגם זה לא מספיק…) וגם יצא לי לכתוב את אותו קוד 6 פעמים, אבל אחד השיאים שלי הוא לתקן את אותו הבאג 6 פעמים.

נשמע נורא לא?
אז זהו שלא. כמעט בכל אחת מהפעולות שביצעתי מספר פעמים היה ערך (חוץ אולי מהאוהל – אבל זה סתם טרטור) איפה הערך?

הערך הוא בלימוד.

אחרי שביצעתי משהו 6 פעמים אז קודם כל גיליתי לפחות 5 דרכים שונות לא לעשות אותו, שזה בפני עצמו בעל ערך, בנוסף קיבלתי את הערך שבאימון שהרי כמעט תמיד רק מעצם האימון משתפרים.

אבל אחת הפעמים הכי מעניינות שהיו לי כשבצעתי משהו 6 פעמים היה בהשתתפות בקוד ריטריט (Code Retreat). בסדנא מהסוג הזה לוקחים משימת תכנות פשוטה ומבצעים אותה 6 פעמים במסגרת זמן של 45 דקות כל פעם ובסוף 45 הדקות מוחקים את כל מה שעשינו ועושים מחדש (אולי זה מה שהייתי צריך לעשות עם הבאג ההוא). המנחה של הסדנא בסוף כל סיבוב מאתגר את המשתתפים באילוצים, שיטות ורעיונות חדשים לגבי ביצוע התרגיל בסבב הבא. זה כיף לא נורמאלי אם אתם חנונים כמוני.

כמעט כל מי שהשתתף בסדנא כזו יאמר לכם שזו חוויה לימודית יוצאת מין הכלל ומצליחים ללמוד ביום כזה הרבה יותר ממה שמצפים, לומדים גם מהמנחה, גם מהמשתתפים האחרים וגם מהאימון. לומדים הרבה.

בסוף ינואר וכחלק מהכנס אג׳ייל פרקטישיונרס 2013 ינחה מומחה האג׳ייל האירופאי מרקוס גרטנר סדנא ייחודית מאוד בסגנון הזה, אבל הפעם היא בנושא פחות סטנדרטי – אוטומציה של בדיקות.

בסדנת ה- Test Automation Code Retreat יתרגלו המשתתפים בניית אוטומציה לאפליקציה 6 פעמים, ב-6 גישות שונות וכלים שונים. אם זה התחום שלכם אז גם אם אתם מתחילים וגם אם אתם כבר מנוסים, לדעתי זו תהיה אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתם בשנים האחרונות

מקור התמונה: http://www.flickr.com/photos/imuttoo/3912450799

Comments are closed.