הבעה בעל פה

יוצא לי הרבה להביט ולהקשיב מהצד לשיחות בנושא אג׳ייל ובפרט שיחות בין אנשים מארגונים שונים או קבוצות שונות בתוך אותו ארגון.

לרוב המטרה של השיחות היא החלפת ידע וניסיון על מנת ללמוד אחד מהשני. שיחות אלה הן חשובות מאוד לכל אחד שרוצה להתקדם ולהשתפר לא רק על ידי שימוש בניסיון שלו אלא גם לשמוע רעיונות חדשים מאנשים אחרים (זאת אחת הסיבות שאנחנו מקיימים את המפגשים החודשיים של קבוצת Agile Practitioners IL).

וכנראה שלא תופתעו לגלות שככל שהתפיסה האג׳ילית הופכת פופולארית יותר, כך גם כמות האנשים שיש להם דעה או ניסיון בנושא, ובהתאמה גם כמות השיחות הללו.

חלק מהשיחות הן בהחלט שיחות ענייניות, אבל לאחרונה נתקלתי ביותר ויותר שיחות בסגנון אחר, שיחות שבתור מתבונן מהצד מרגישות לי כמו התנצחות או ויכוח בשאלה: ״למי יש אג׳ייל יותר טוב?":

מה? לא מעריכים אצלכם בסטורי פוינטס? 
אתם לא עושים סקראם אוף סקראמס בין הצוותים?
יש לכם עדיין ראשי צוותים? אצלנו מזמן כבר אין!
דרישות חייבות להיות מתוארות ביוזר סטוריז, אחרת זה לא שווה כלום.

נכון. גם לדעתי שימוש נכון ומושכל בשיטות אג׳יליות יכול בהחלט לסייע לארגונים רבים, אבל חשובה מכך היא היכולת של הארגון ללמוד, להסיק מסקנות ולבצע התאמות למציאות שלו, הכוללת את: המוצר, העובדים, הלקוחות, המתחרים, המנהלים, בעלי המניות, הלחצים, לוחות הזמנים, הרגולציות ועוד מיני ירקות, ואם ארגון או קבוצה החליטו להעריך מאמץ בימי אדם ולא בשעות אולי זה הדבר הנכון במציאות הנכחית, וזה לא הוגן שמישהו מבחוץ מבקר את ההחלטות הללו.

אל תבינו אותי לא נכון, אני בהחלט מעודד להמשיך ולאתגר מחשבתית את עצמכם, את הארגון שלכם ואת הסובבים אתכם, אבל לא ככה! התנצחות, זלזול והטחת ביקורת זו לא הדרך, וזה ששמים סימן שאלה בסוף משפט לא הופך אותו לשאלה – כמה פעמים אני צריך להסביר לכם את זה?

אם אתם כמוני ואתם מאמינים בתפיסה האג׳ילית ויש בכם רצון גם לעזור לאחרים להשתפר תנסו בפעם הבאה שאתם משוחחים עם מישהו לקחת חמש שניות פאוזה לפני שאתם ״מנסים לעזור לו״ ותסדרו לעצמכם בראש איך אתם מביעים את מה שאתם רוצים בדרך שאינה מזלזלת באדם שמולכם, בדרך שתגרום לו באמת להתעניין במה שיש לכם להגיד, ותמיד, אבל תמיד תוסיפו לפחות מידה קלה של ספק ומקום לצד השני להסביר לכם למה אתם בעצם הם אלה שטועים.

שיעורי בית בהבעה: עכשיו קוראות וקוראים יקרים תנסו לקחת את המשפטים שנתתי כדוגמאות ותנסחו אותם אחרת, בצורה שתגרום לצד השני לחשוב על הרעיון או תעודד שיחה אמיתית כנה ופתוחה שבה כל אחד מהצדדים עשוי ללמוד משהו חדש.

*מקור התמונה – http://www.flickr.com/photos/wicker-furniture/8555333439/in/photostream/

Comments are closed.